Elizabeth Arden – dowiedz się więcej o tych kosmetykach!

Elizabeth Arden to historyczna firma kosmetyczna, której produkty były kiedyś reklamowane jako „sekret piękna” przez tę samą kobietę, która je stworzyła. Dziś firma tworzy tysiące produktów pod dziesiątkami marek, wśród których znajdują się jej najpopularniejsze pozycje, jak pielęgnacja skóry Ceramide czy perfumy Red Door.

Historia Elizabeth Arden rozpoczęła się od kobiety, która w swoich czasach była znana jako „lekarz piękna”. Urodzona jako Florence Nightingale Graham w Quebecu w 1878 roku, jako nastolatka przeniosła się do Bostonu i rozpoczęła karierę jako szwaczka i frezerka. W 1898 roku wyszła za mąż za przemysłowca F.J. Wooda, którego bogactwo umożliwiło jej studiowanie podstawowych technik medycznych w nowojorskiej School of Physiological Therapeutics oraz rozpoczęcie własnej linii kosmetyków do pielęgnacji skóry, znanej jako Red Door. Do 1912 roku zaczęła eksperymentować z formułowaniem kremów i balsamów na bazie składników, o których czytała w czasopismach medycznych i magazynach mody.

W 1914 roku postanowiła otworzyć własny salon na Piątej Alei w Nowym Jorku. Czas nie mógł być lepszy: Trwała I wojna światowa, a amerykańskie kobiety zaczęły szukać sposobów na podkreślenie swojego naturalnego piękna za pomocą makijażu i innych kosmetyków.

Więcej na beasmetics.pl