Impreza w stylu PRL

Organizacja imprezy tematycznej, takiej jak retro party w stylu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, to doskonały sposób na niezapomnianą zabawę. Typowe dla tego okresu symbole, kultowe elementy wystroju, a także menu inspirowane kuchnią PRL przemienią twoją domówkę w ekscytującą podróż w czasie do minionego półwiecza.

Zwrot w stronę przeszłości ma wiele zalet, szczególnie kiedy chodzi o organizację imprez. Przede wszystkim, taka tematyka jest oryginalna i niespotykana, a co za tym idzie, z pewnością zapadnie gościom w pamięć. Dodatkowo, przygotowanie imprezy w stylu PRL jest stosunkowo proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Impreza w stylu PRL

Efektowna dekoracja na imprezę w stylu PRL

Głównym celem przy dekorowaniu przestrzeni na imprezę w stylu PRL jest stworzenie nastroju typowego dla tego okresu. Powinniśmy zatem pomyśleć, jak najlepiej oddać ducha tamtych czasów. Dobrym pomysłem będzie, na przykład, wykorzystanie na ścianach plakatów z tamtego czasu, a także innych przedmiotów, które kojarzą się z PRL, takich jak stara telewizorki na tubach lub typowe dla tamtych czasów meble.

Świetnym pomysłem jest również stworzenie specjalnego kącika, w którym goście będą mogli zrobić zdjęcie w charakterystycznym dla tamtych czasów otoczeniu. To świetna forma rozrywki, która pozwoli utrwalić wspomnienia z tej wyjątkowej imprezy.

Ubranie na imprezę retro w stylu PRL

Coś, co zdecydowanie nie może zabraknąć na takiej imprezie to stroje z epoki. Ubierając się „po staremu”, już od progu wprowadzimy swoich gości w klimat tamtych czasów. Styl ubierania się w PRL był bardzo charakterystyczny i różnił się od obecnych trendów, więc warto zadbać o wierność detali.

Moda z czasów PRL to nietuzinkowe fasony, oryginalne wzory i ciekawe dodatki. Damskie sukienki o prostych krojach, spódnice ołówkowe, marynarki na podszewce, a u panów klasyczne garnitury, były na porządku dziennym. Nie zapomnijcie również o typowych dla tamtych czasów fryzurach i makijażu!

Menu z epoki PRL na twoim retro party

Planując menu na twoje retro party, powinieneś zdecydowanie zwrócić uwagę na specyfikę kuchni PRL. To nie były czasy ekstrawagancji kulinarnej, ale jedzenie z tamtych czasów pamiętane jest z nostalgią. Niezapomniane bigosy czy gołąbki, domowy smalec, ogórki małosolne, a na deser Śmietankowy sernik czy naleśniki – to tylko niektóre z dań, które możemy serwować podczas naszej imprezy.

Oczywiście, nie możemy zapomnieć o klasycznym drinku z tamtych czasów: popularnej wódce „woda kranowa” lub „czerwonym piórku” według konkurencyjnych wersji. To właśnie one były symbolem tamtych imprez, więc obecność takiego drinka nie tylko wprowadzi charakterystyczną atmosferę, ale również będzie świetną atrakcją dla gości.