Jak się zachować podczas stłuczki samochodowej?

Jeśli kiedykolwiek byłeś w wypadku samochodowym, prawdopodobnie wiesz, jak to jest być w szoku. Drugi kierowca mógł zostać ranny, a może doszło do uszkodzenia Twojego samochodu. W najgorszym przypadku mogłeś nawet zostać ranny. Ale czy wiesz, że to, że jesteś w samochodzie, nie oznacza, że nie możesz zachowywać się tak, jakbyś był poza nim?

 

Najważniejszą rzeczą podczas wypadku jest zachowanie spokoju. Nie jest to łatwe – możesz panikować lub czuć się zestresowany sytuacją – ale ważne jest, aby pamiętać, że najlepszym sposobem na poradzenie sobie z sytuacją jest zachowanie koncentracji i nie pozwolenie, aby emocje wymknęły się spod kontroli.

 

Dobrą zasadą w przypadku każdego rodzaju wypadku jest pozwolenie pierwszym służbom na wykonanie ich pracy. Nie chcesz ryzykować, że zostaniesz ranny, próbując przejąć ich obowiązki, więc najlepszym rozwiązaniem jest nie wchodzić im w drogę i pozwolić im wykonywać ich pracę. Jeśli są jacyś pasażerowie, którzy są ranni, upewnij się, że zachowują spokój i czekają na przybycie pomocy. Jeśli nikt nie jest ranny, spróbuj zadzwonić pod numer 112 i pozostać na linii, dopóki ktoś nie dotrze do Ciebie – pozwoli to na wysłanie pojazdów ratunkowych i sanitariuszy tak szybko, jak to możliwe. Zobacz więcej na: tuningster.pl