Najbardziej znane wyścigi samochodowe

Jeśli kiedykolwiek byłeś na wystawie samochodowej lub dwóch, być może widziałeś zabytkowe samochody jeżdżące po polu. Są to zazwyczaj samochody, które brały udział w słynnych wyścigach, takich jak Indianapolis 500, Daytona 500 czy Le Mans.

 

Indianapolis 500 to wyścig, który odbywa się na ulicach Indianapolis, na torze Speedway, każdego maja. Jest on uważany za jeden z najsłynniejszych wyścigów samochodowych w Ameryce i odbywa się na dystansie 200 okrążeń. Samochody mają owalny kształt i mogą osiągać prędkość do 230 mil na godzinę. Kierowcy muszą zrobić pit stop po 20 okrążeniach lub tak, aby zmienić opony i zatankować swoje samochody.

 

Daytona 500 to również wyścig w kształcie owalu, który odbywa się co roku w lutym na torze Daytona International Speedway na Florydzie. Jest on również uważany za słynny amerykański wyścig samochodowy i jest znany z tego, że jest jednym z pierwszych wyścigów sezonu NASCAR. Wyścig trwa ponad 200 okrążeń, a kierowcy muszą zjechać do pit stopu na zmianę opon i tankowanie mniej więcej w połowie dystansu.

 

Le Mans to międzynarodowy wyścig, który odbywa się we Francji każdego 24 czerwca. Samochody używane w tym wyścigu to prototypy – samochody zbudowane specjalnie do wyścigów – i mogą osiągnąć prędkość do 300 mil na godzinę! Dowiedz się więcej na startmoto.pl