PROJEKTOWANIE BIM

Projektowanie BIM jest wykorzystaniem technologii BIM na gruncie wszystkich dziedzin, w których zastosowanie znajdują prace projektowe i realizacje wymagające wyspecjalizowanych zespołów projektowych, a także narzędzi. W celu przeprowadzanie projektowania, które wpisze się w technologię BIM i pozwoli osobom prowadzącym projekt na wykorzystanie pełnego potencjału, który wypływa z tego podejścia konieczne jest zaangażowanie i dobór odpowiedniego oprogramowania.

Jak wybrać dobry program do projektowania BIM?

Aby dokonać zakupu narzędzia do projektowania BIM na pewno niezbędne jest poświęcenie większego nakładu czasu, niż zwykło się nakładać. Wybór narzędzia pracy musi zostać poprzedzony pogłębionym researchem, a także skorzystaniem z okresu próbnego, jaki udostępniany jest już przez zdecydowaną część producentów oprogramowania.

Przy doborze właściwego rozwiązania należy zwrócić uwagę na to, czy producenci oprogramowania zadbali o zaplecze techniczne i pomoc merytoryczną w przypadku występowania jakichkolwiek wątpliwości ze strony użytkowników, a także czy kontakt ze specjalistami odpowiedzialnymi za produkt jest prosty i intuicyjny. W przypadku gdy wszystkie powyższe kryteria są spełnione należy zapoznać się z polityką cenową, jaka reprezentowana jest przez firmę. Producenci oprogramowania coraz częściej decydują się na udostępniania swoich produktów na zasadzie miesięcznej subskrypcji, co w ostatecznym rozrachunku jest opcją zdecydowania mniej korzystną niż użytkowanie wieczyste.

Gdy sprawdzimy potencjalny produkt pod kątem powyższych kwestii, które są mniej oczywiste, przychodzi czas na sprawdzenie, czy program odpowiada na nasze potrzeby. W związku z tym, że w dzisiejszym świecie mamy do czynienia z wieloma dynamicznymi przemianami i przekształceniami, warto zwrócić uwagę na to, aby produkt, na który się zdecydujemy był uniwersalny. Cztery części składowe, jakie tworzą kompleksowe rozwiązanie PROTA, czyli Prota Structure, Prota BIM, Prota Details i Steel czynią z tego oprogramowania jeden z najbardziej kompletnych narzędzi na rynku. Zakup tego oprogramowania pozwoli na pełne wykorzystane potencjału technologii BIM, a także tworzenie nawet najbardziej zaawansowanych projektów w krótkim czasie.