Tommy Hilfiger – czy znasz historię tej marki?

Tommy Hilfiger to marka modowa, która wywarła duży wpływ na przemysł modowy. Stała się również nazwą domową, dzięki swojemu logo i marce odzieży Tommy Hilfiger.

Hilfiger urodził się 12 września 1951 roku w Elmirze w stanie Nowy Jork. W wieku 14 lat porzucił szkołę, aby realizować swoje marzenie o zostaniu profesjonalnym golfistą. Jednak po tym jak nie udało mu się zakwalifikować do US Open, wrócił do szkoły i ukończył szkołę średnią w wieku 20 lat. Po ukończeniu szkoły przez rok uczęszczał do college’u, a następnie wstąpił do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, gdzie przez dwa lata pracował jako sanitariusz.

Po zakończeniu służby w marynarce Hilfiger ponownie wrócił na studia i w 1975 roku ukończył Wharton Business School na Uniwersytecie Pensylwanii. Po ukończeniu studiów Hilfiger przyjął posadę przedstawiciela handlowego w firmie produkującej odzież znanej jako Abraham & Straus (A&S). Następnie został asystentem projektanta w Georgio Armani przed założeniem własnej firmy znanej jako Tommy Hilfiger Corporation w 1985 roku. Firma rozpoczęła działalność od sprzedaży męskich krawatów i w ciągu pięciu lat szybko rozrosła się do sprzedaży spodni, kurtek i koszul zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Więcej na: funokay.pl