Calvin Klein – czy znasz historię tej marki?

Calvin Klein jest nazwą domową w modzie od prawie 40 lat, ale ile naprawdę wiesz o tej firmie? Zaczęli jako mała firma, ale teraz stali się jedną z największych nazw w modzie. Jednak możesz nie być świadomy niektórych z tych faktów na temat tej marki.

Wszystko zaczęło się od płaszcza

Calvin Klein rozpoczął swój pierwszy biznes w 1968 roku. Chociaż jego pierwszy projekt nie był zbyt dobrze przyjęty, kontynuował swoje marzenia o zostaniu projektantem i założył Calvin Klein Inc. Pierwszym wyprodukowanym przez niego produktem był płaszcz, który w reklamie nosiła Lauren Hutton. Płaszcz ten pojawił się później w magazynie Vogue i odniósł duży sukces dla firmy.

Pierwszy zapach

W 1981 roku Calvin Klein wprowadził pierwszy zapach swojej firmy. Zapach nosił nazwę Eternity i stał się natychmiastowym sukcesem, gdy trafił na rynek. Dopiero w latach 80-tych wiele firm zaczęło produkować zapachy dla mężczyzn i kobiet, więc Calvin Klein pomógł zrewolucjonizować branżę, produkując zapachy dla obu płci, a nie tylko dla jednej lub drugiej, jak to robiła większość innych firm w tym czasie.

Pierwsza linia dżinsów

W 1982 r. Calvin Klein wprowadził swoją pierwszą linię dżinsów o nazwie Signature. Więcej na: tiptors.pl