Jak się dogadać z wnukami?

Wnuki są wspaniałe, ale czasami dorośli w ich życiu mają problem ze znalezieniem sposobu, aby się z nimi związać. Jaki jest najlepszy sposób na dogadanie się z wnukami? 

Przede wszystkim nie martw się o to, że będziesz je chronił przed różnymi rzeczami – jeśli jesteś dobrym dziadkiem, będziesz złym rodzicem. Jeśli twoje wnuki zostały rozpieszczone przez swoich rodziców i zawstydzone za wszystko, od mówienia prawdy do popełniania błędów, mogą potrzebować kogoś w swoim życiu, kto może być z nimi szczery i pomóc im dorosnąć.

Inną rzeczą, która może pomóc, jest nie bać się okazywania uczuć lub dyscypliny w razie potrzeby. Prawdopodobnie cieszyłeś się pewną wolnością od presji „posiadania wszystkiego” jako dorosły – coś, co może ominąć twoje wnuki, jeśli dorastały w bardziej tradycyjnej sytuacji rodzinnej. Nie należy jednak wpadać w pułapkę innych oczekiwań wobec dziadków niż te, które mieliśmy przy wychowywaniu własnych dzieci. Jeśli zauważasz, że opuszczasz przyjęcia urodzinowe lub unikasz spotkań rodzinnych, ponieważ czujesz, że wszystko jest zbyt pracochłonne, nadszedł czas, by ponownie ocenić, co jest dla ciebie ważne i ile chcesz włożyć w relacje z wnukami. Więcej na temat rodziny i relacji znajdziesz na stronie https://jakspokojnie.pl/ .