Jasper Morrison – dowiedz się więcej o tym projektancie wnętrz

Możesz nie rozpoznać nazwiska Jaspera Morrisona, ale prawdopodobnie widziałeś niektóre z jego prac. Jest on uznanym na całym świecie, wielokrotnie nagradzanym projektantem mebli, który współpracował z takimi firmami jak Alessi, Muji i Vitra. Jest również współzałożycielem Design Research Studio, które wyszło z kilkoma ikonicznymi meblami, takimi jak Flexform Chair i Stacking Chair.

 

Jasper Morrison znany jest z minimalistycznych projektów, które wydobywają z materiałów to, co najlepsze. Ma zamiłowanie do używania laminatów, co przyniosło mu przydomek „Król laminatów”. W rzeczywistości jeden z jego najpopularniejszych projektów jest wykonany z laminowanego drewna i stali, nadając mu unikalny wygląd, który wnosi do stołu zarówno elegancję, jak i prostotę. Lampa, którą zaprojektował dla Flos jest kolejnym przykładem jego minimalistycznego podejścia do projektowania, ponieważ prezentuje tylko swój cylindryczny klosz. Inne niż te przykłady są jego proste stołki i stoły, które osiągają niemal rzeźbiarską jakość dzięki zastosowaniu materiałów i prostych projektów.

 

Jednak pomimo tych cech, które czynią z niego minimalistycznego projektanta, możesz być zaskoczony, że Jasper Morrison zdobył wykształcenie jako architekt. Więcej na: calmmy.pl