Thomas Heatherwick – dowiedz się więcej o tym projektancie wnętrz

Być może słyszałeś już nazwisko Thomas Heatherwick, czy to przy okazji oglądania programu The vpropertylook.plColbert Report, czy też widząc jeden z jego projektów przedstawiony w magazynie o projektowaniu domów. Może nawet wiesz, że jest on angielskim architektem i projektantem. To, czego możesz nie wiedzieć, to jak bardzo lubi współpracować z innymi artystami i jak to pomogło ukształtować estetykę jego firmy projektowej. Heatherwick Studio to londyńskie studio o unikalnym podejściu do projektowania, integrujące sztukę, architekturę i krajobraz.

 

Heatherwick zaczynał jako rzeźbiarz i przez całą swoją karierę pozostawał pod wpływem pasji do pracy z materiałami i rzemiosłem. Uczył się metaloplastyki w Goldsmiths College, ale szybko zdecydował, że woli obróbkę drewna, którą później łączył ze znalezionymi przedmiotami w swoich rzeźbach. Jego najnowszym projektem jest pawilon w Serpentine Gallery w Londynie w ramach letnich wystaw czasowych, gdzie współpracował z artystą Tomásem Saraceno, aby stworzyć falującą rzeźbę przy użyciu dziesiątek tysięcy plastikowych kul wypełnionych powietrzem.

 

Heatherwick jest również żywo zainteresowany architekturą, która rozpoczęła się, gdy miał zaledwie siedem lat i pomagał w renowacji mostu nad rzeką w pobliżu domu rodzinnego w Szkocji. Więcej na: propertylook.pl