Technologia przydatna w sporcie

Dziedzina sportu stale się rozwija. Od starożytnych Greków, którzy organizowali wyścigi między biegaczami, do dzisiejszego świata golfa i gier piłkarskich, sporty zawsze ewoluowały z czasem. Z technologią będącą ważną częścią współczesnego świata, nie może być zaskakujące, że technologia znacznie wpłynęła na to, jak sporty są rozgrywane. Na przykład

-Trenerzy sportowi i lekarze mają teraz dostęp do większej ilości informacji o stanie sportowca niż w przeszłości. Dzięki temu, że sportowcy wykonują większą liczbę ćwiczeń każdego dnia, trenerzy i lekarze mogą śledzić, które mięśnie są najczęściej używane w ciągu dnia i jak często są używane. Porównanie tych informacji może pomóc pracownikom medycznym w identyfikacji problemów, zanim staną się one poważnym problemem.

-Gracze w golfa i piłkę nożną są teraz w stanie ćwiczyć swoje ciała za pomocą sprzętu motion tracking, a nie tylko za pomocą własnego fizycznego dotyku, aby powiedzieć im, jakie mięśnie są opracowywane. Używanie sprzętu do śledzenia ruchu pozwala na to, by osoba mogła dokładnie zobaczyć, które mięśnie pracują przy danym ćwiczeniu i czy ich technika jest prawidłowa.

-Sportowcy mogą teraz zobaczyć filmy z siebie wykonujących różne ćwiczenia, dzięki czemu mogą lepiej zrozumieć, dlaczego ich ciała doświadczają bólu podczas niektórych ćwiczeń lub gier. 

Więcej artykułów na temat sportu znajdziesz na stronie https://smartzilla.pl/ .