Tom Dixon – dowiedz się więcej o tym projektancie wnętrz

Kiedy usłyszałem nazwisko Tom Dixon, nie wiedziałem, czego się spodziewać. W rzeczywistości nie miałem pojęcia, kim on jest, dopóki nie zobaczyłem kawałka jego mebli na wystawie w lokalnym sklepie z artykułami designerskimi. Kiedy dowiedziałem się, że meble zostały zaprojektowane przez człowieka o tym samym nazwisku, a także, że był on architektem i projektantem wnętrz, wiedziałem, że muszę dowiedzieć się o nim więcej.

 

Dixon jest jednym z najbardziej wpływowych współczesnych projektantów w Wielkiej Brytanii. Jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich opraw oświetleniowych, które są wyjątkowe pod każdym względem. To, co odróżnia jego lampy od wielu innych, to fakt, że są one prawdziwymi dziełami sztuki. W swoich projektach twórczo wykorzystuje glinę, drewno i szkło, co naprawdę widać. Projektuje również podstawy lamp, co oznacza, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy.

 

Poza pięknymi dziełami sztuki, Dixon wniósł również bardzo istotny wkład w architekturę jako całość. Jego projekty obejmują m.in. renowację Cheltenham Pier w Gloucestershire w Anglii oraz Waterfront Place w Cardiff Bay w Walii. Zaprojektował również największą prywatną inwestycję w Bristolu od czasu jego odbudowy po II wojnie światowej. To niesamowite, że jedna osoba może być tak utalentowana w tak wielu różnych rzeczach!

Więcej na: slowdom.pl