Avon – dowiedz się więcej o tych kosmetykach!

Avon to firma, która istnieje już od ponad 130 lat. Zaczęło się w 1886 roku i do dziś ma się dobrze. Firmę założył David H. McConnell, który był wędrownym sprzedawcą książek i nowości. W 1894 roku zatrudnił pierwszego pracownika, a w 1897 roku firma rozrosła się tak bardzo, że potrzebowała większego obiektu. McConnell wynajął niewielką fabrykę w Nowym Jorku, ale wkrótce przeniósł firmę do North Tonawanda w Nowym Jorku, gdzie mógł uzyskać tańsze stawki za przewóz towarów.

Pierwszą linią produktów sprzedawanych przez Avon były chusteczki higieniczne, a następnie papier do pisania i koperty. Były to produkty, które firma mogła produkować tanio za pieniądze uzyskane ze sprzedaży książek! Jednak w tamtych czasach większość kobiet nie pracowała poza domem, dlatego też nie kupowały one zbyt wielu przyborów do pisania czy chusteczek.

W 1899 roku w Avonie pracowało zaledwie kilka osób, ale w 1912 roku liczba ta wzrosła do ponad 500! W tym czasie Avon zaczął sprzedawać również perfumy i kosmetyki. Dziś Avon sprzedaje wszystko, od kosmetyków, przez produkty do pielęgnacji skóry, po perfumy i wiele więcej!

Więcej na: wyjatkowystyl.pl