Jak poprawić wydajność baterii w telefonie?

Baterie telefonów są stałym źródłem frustracji dla użytkowników, ale mnóstwo aplikacji, ustawień i nawyków można podrasować, aby pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z telefonu komórkowego. Od zmniejszenia jasności ekranu do wyłączenia powiadomień push, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić energię baterii w telefonie.

! Używaj trybu niskiego zużycia energii

Jedną z głównych przyczyn drenażu baterii jest ciągłe działanie w tle aplikacji i usług, których nawet nie używasz w danej chwili. Jeśli to możliwe, należy wyłączyć wszystkie te aplikacje, które nie są aktywnie używane, przechodząc do Ustawienia > Bateria, a następnie wyłączenie odświeżania aplikacji w tle. Jeśli potrzebujesz trochę więcej soku chociaż, polecam włączyć tryb niskiego zużycia energii (jeśli telefon ma go). To będzie wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle, jak również zmniejszyć jasność ekranu, usunąć synchronizacji z większości aplikacji i wyłączyć Wi-Fi i Bluetooth, gdy nie są one w użyciu. ! Wyłącz Bluetooth, jeśli nie jest używany.

Bluetooth ułatwia łączenie się z bezprzewodowymi słuchawkami lub głośnikami bez fizycznego podłączania między nimi jakichkolwiek przewodów, ale zużywa też baterię, gdy jest włączony. Najlepiej wyłączać Bluetooth, gdy go nie używasz. Warto także czyścić telefon co jakiś czas i sprawdzać kondycję w ustawieniach. Więcej informacji na temat technologii znajdziesz na stronie https://www.computerable.pl/ .